Söz mendiline bir örnek daha..

 

 

Söz mendili fikri
söz mendili
söz mendli fikri-nişan-hediye-davet
söz mendili

 

 

Erkek tarafının getirdiği güllerde çok hoş yerleştirilmiş ve sunulmuş
Çikolatalarda gümüş aynalı tepside hazırlanmıştı.

Yeni başlangıçlar hep çok heyecanlı olmuştur insanın hayatında.” İlk” kelimesi daha bir anlam kazanır böyle zamanlarda. Hayatınızda ilk kez göreceğiniz kişilerle dünür olacağınızı bilmek insanda tarifi zor bir his yaratsa gerek. Bu nedenledir ki evimize gelecek kişileri tanımıyor olmamıza rağmen en iyi şekilde ağırlamak isteriz. İşte kız isteme merasiminin en tatlı ve heyecanlı kısmı da budur.  Tabi birde evlenmeye karar vermiş çiftimizin evliliğe attığı ilk adım ve bunun verdiği stres de cabası Bu keyifli günü anlamlı kılan bir diğer şeyde Bursa adetinde söz mendili 🙂

Bu güzel günlerden birine daha geçtiğimiz günlerde şahit olduk. Keyifli bir kız istemeyle çok sevdiğim arkadaşım da evlilik yolunda ilk adımı atmış oldu. Hazırlık aşamalarında söz mendilimizi aldık. Bursa’da Kurtuluş Çiçek’te süslemesi yapıldı. Mendilin alt kısmına Pastaland’tan kadife taban aldık. Mendil ve şekerliği kadife tabanın üstüne yerleştirip öyle süslettik. Yüzük için yuvarlak tepsiye kadife Deco Center dan lavanta yastığı alındı. Ben çok beğenmiştim umarım sizde beğenirsiniz.. Söz mendili adeti olan yerler de söz mendilini koymak için genel de gümüş tepsiler, kadife kaplı tepsi tabanları kullanılmakta. Aynalı tepsiler , jardinyerler, yada sevdiğiniz ahşap bir tepsi cam bir vazo da söz mendili koymak için kullanılabilir.

Tags: , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe