Beş Çayı Sofrası Sunum Fikirleri

Beş çayı sofrası hazırlarken sizlerinde fikir alabileceği keyifli bir sunumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizde misafirlerinize keyifli sofralar hazırlamak isterseniz sofranızda canlı çiçekler ,gümüş servisler, tepsiler, aynalı tepsiler kullanabilirsiniz.
Evlenirken çeyiz alışverişinde beş çayı sofralarınız içinde servisler almayı ihmal etmeyin 🙂 Şık masa örtüleri ve peçeteler de beş çayı sofrası sunumlarınız için olmazsa olmazlardandır. Soframızda çok sevdiğimiz monev butterfly serisi fincanlar ve servis tabakları kullanılmış bende de aynı takımdan var çok severek kullanıyorum. Desenlerinden ve renklerinden dolayı her renk ile uyum sağlıyor. İsterseniz kahvaltı sofranızda ,ister davet sofranızda, ister beş çayı sofranızda kullanın.
Sizde alışverişlerinizi yaparken alacağınız parçaların birbirleri ile uyumlarına dikkat ederek almalısınız. Yemek takımı gibi setler oldukça pahalı ürünler ve sıklıkla değiştirmek pek mümkün olmuyor:) Bu nedenle masa örtüleriniz, çatal bıçak takımlarınız, bardak setleriniz, servislerde kullanabileceğiniz tabaklar yada gümüş ürünler birbirleri ile uyumlu olursa beş çayı servislerinizi hazırlarken zorlanmazsınız.
Davet sofralarının önemli parçaları yemek takımlarıdır.
Beş çayı sofrası sunum fikirleri

 

davet sofrası-gün sofrası-çay sofrası
beş çayı sofrası sunum fikirleri

 

beş çayı sofrası sunum fikirleri

 

Beş çayı sofrası-davet sofraları-gün sofraları
beş çayı sofrası sunum fikirleri

Cevizli tarçınlı kurabiye

Beş Çayı sofrası sunum fikirleri

 

Çay sofrası sunum fikirleri

Bu çiçekler İrem’in kayınvalidesinden. Çok uzun süre dayanan ve çok tomurcuklu bir gül çeşidiymiş. Suyunu değiştirdiğiniz sürece 10 gün dayanıyor. Taze çiçek sevenlere güzel bir tavsiye.

 

Tatlı lorlu kırmızı yağ biberi

Üzüm, ceviz, tarcın, portakal kabuğu rendesi ve nefis bir tat..

 

Davet sofrası sunum fikirleri

 

 

 

beş çayı-davet sofraları-gün sofraları
Sunum Fikirleri
Çay sofrası-misafir sofrası-davet sofraları-gün sofraları
Beş Çayı Sofrası Sunum Fikirleri

 

Tags: , , , , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe