Londra’da Jamie Oliver Mutfağında Yemek Keyfi!

Londra tatilimizin en iştah açıcı anı tabi ki yolumuza çıkan jamie oliver mutfağıydı. Hyde park daki gezintimizden sonra bayswater caddesinde yürümeye başladık. Ve notting hill gate caddesindeki Recipease restaurantına girdik. Normalde de çok severek takip ettiğim jamie’nin mutfağına girmemek olmazdı.

 

İçerideki fırında hazırlanan mis kokulu ekmekler sahiplerini bekliyordu.

Burada modern çizgilerde sade ve şık mutfak ürünlerinin satışı da yapılıyordu.
Alt katta sizi ilk girdiğinizde karşılayan bir yemek kursu da vardı. Recipease kahvaltı, brunch, öğle yemeklerinin olduğu aynı zamanda mutfak malzemelerinin satıldığı ve yemek derslerinin verildiği bir cafe aslında biz burada yemek yemedik çünkü fifteen in yemeklerini denemek istiyorduk. Adresini öğrenip oraya doğru yürümeye başladık.
Diğer restourantın yerini ararken karşımıza çok büyük bir alışveriş merkezi çıktı.
Westfield Stratford City at London 2012 Olympic Games
Westfield Alışveriş Merkezi
Bu alışveriş merkesi bizde ki İstinye park alışveriş merkezine çok benziyor. Sabah 10 da açılıyor akşam 10 da kapanıyor. Sadece pazar günleri akşam 6 da kapanıyor. Bizimkinin tam tersine pazar günü erken kapanıyor. Londra’da cadde mağazalarıda erken kapanıyor. Oxford caddesindeki birçok mağaza burada da var . Hatta fazlası var diyebilirim.  Özellikle akşam yemeği için bile tercih edilebilir. Alışveriş merkezinin dışında sıralı şekilde restourantlar vardı. İtalyan, meksika, yunan, çin mutfağı tabi ki birde fifteen vardı. 🙂 Yağmurlu günlerde eğer selfridges ve harrods dışında biryer arıyorsanız bu alışveriş merkezi çok ideal.  Hem yakın hemde içerisinde Prada, gucci gibi markaların yanında aldo, H&M, Pull and bear, zara gibi uygun fiyatlı markalarıda barındırıyor.
Biz iki kişilik bir deneme tabağı söyledik. Genelde bu tarz tadım tabaklarında çeşit çok olur. Daha çok lezzeti tatma imkanı buluruz. Bu nedenle tercihimizi o yönde kullandık. İyi ki de söylemişiz:))
İki kişilik tadım tabağımız oldukça kalabalıkdı. Neler mi vardı? Bu resimde gördüğünüz peynir ve jambonlar salça kutularının üzerinde ahşapla servis edilmişdi. Risotto, tavuk, makarna, salata, mısır ekmeği, mor lahana ve havuçlu salata bu menünün içerisindeydi. Biz doymamıza rağmen tatlıyı merak edip tiramisu da söyledik. Bugüne kadar yediğim en lezzetli tiramisuydu diyebilirim!

 

 

Tags: , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe