Pembe Rengin Enerjisi

 

 Kırmızı ile beyazın birleşmesi ile elde edilen bir renk olan pembe renk, kırmızı gibi canlılık verir ama daha yumuşaktır. Karışımdaki kırmızı ve beyaz renklerin oranlarına göre pembenin tonları da değişir. Örneğin şeker pembe elde etmek için karışımdaki beyaz renk oranı arttırılır.
Genelde mavi renk erkeklerin, pembe ise kadınların, özellikle de kız çocuklarının rengi olarak bilinir. Elbette her iki renk de erkekler ve kadınlar tarafından kullanılabilir ama tamamen mavi bir elbise içindeki bir kadın ile şeker pembe takım elbise giyen bir erkeğin çevrelerinde bıraktıkları etki aynı olmayacaktır.

Saflığı ve sevimliliği çağrıştırdığı için kız çocukları en çok pembe renklerle bezenir. Bu nedenle, özellikle kız çocuklarının odalarında kullanılabilir.  Ayrıca, pembenin rahatlatıcı etkisinden dolayı, müşterilerin pembe giyen kasiyerlere daha rahat ödeme yaptıkları tespit edilmiştir. Neşe ve mutluluk veren bir etkiye sahip olan pembe renk  , aynı zamanda hayallerin ve aşkın rengidir. Belki de bu yüzden daha çok kadınlar tarafından sevilen ve tercih edilen bir renk haline gelmiştir.

Peacock Garden Wedding

Bu etkilerinin yanında, çalışma ortamları için çok uygun bir renk olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü, çalışanların üretken olmaları gereken iş ortamlarında pembe rengin ağırlıklı kullanımı çalışanlarda rehavete neden olabilir.
Pembe renk , kişide olumlu duyguların oluşmasına yardımcı olur. İnsanı sakinleştirici ve vücudu rahatlatıcı etkilere sahiptir. Bu nedenle kişilerde olumlu duyguların oluşmasına neden olduğu da düşünülür. 
Pembe renk belkide toplumunda oluşturduğu psikoloji ile daha çok bayanların rengi olarak tercih edilir.

Loving the pink sofa

A throw back to pink!! Inspiration for #pink #gems

 

 

 

Fireplace Inspirations http://www.homeadore.com/2012/11/02/fireplace-inspirations/
PINK
Vintage Pink Chair
Fabulous pink chairs
'Chantal Thomass pink loveseat Gorgeous!'
Pink Chair!<3
Doll house bed
pink
Bright Bold ● Living Room
Tags: , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe