Yılbaşında Süslemeleri Kendiniz Yapın ( DIY Uygulamalar )

yılbaşı süslerini kendin yap
Christmas DIY: FUR LETTERS! Say Wha FUR LETTERS! Say What? This is a great Christmas decoration. Perfect for Christmas mantel! #christmasdiy #christmas #diy:
Yeni bir yıl daha yaklaşırken aralık ayı geldiğinde her yer ışıl ışıl olur büyük çam ağaçları süslenir sokaklar rengarenk olur. Ben bu halini çok seviyorum. Işıl ışıl olan bu görüntü insanın içini aydınlatıyor.
Sokaklardaki bu renklilik ve süsleri evimizde de uygulamak çok keyifli olacaktır. Yeni yıl yaklaşırken evinizde çam ağacını süsleyip koltuğunuzda ufak değişiklikler yaparak kendinize keyifli bir ortam yaratabilirsiniz. Bu evdeki diğer bireylerinde çok hoşuna gidecektir. Biz bu sene ilk kez kızımla çam ağacı süsledik bana göre eksikleri var ama seneye üzerine eklemeler yaparım diye düşündüm:)
Eğer süslemeye meraklıysanız birde bazı şeyleri kendim yapmak isterim derseniz sizin için güzel fikirleri burada toplamak istedim.
Made with a paper cone and yarn. Dip the yarn in Elmer's glue and while it's wet wrap it around the cone. Let it dry completely and then remove it from the cone. Then decorate!:
Pine Cone Christmas Trees | Click Pic for 22 DIY Christmas Decor Ideas on a Budget | Last Minute Christmas Decorating Ideas for the Home:
Eviniz de sehpa ve masa düzenlemenizde kullanabileceğiniz çam ağacı saksıları

Balloon String Art Snowman | 18 Snowman Ideas To Populate Your Homestead | Cute And Creative Crafts For A Festive Holiday by Pioneer Settler at http://pioneersettler.com/18-snowman-ideas-homestead/:

These melted bead ornaments are SO BEAUTIFUL! And they're so easy to make with pony beads! You can hang them on the Christmas tree, or use suction cup hooks on the window to turn them into sun catchers.:

Suspension pomme de pin More:

A classic frosty pinecone craft with a clever twist makes gorgeous Winter and Christmas ornaments. A super frosty, super sparkly and super fun Winter craft for kids!:

 

25 DIY Christmas Crafts for Kids to Make:

         Konserve kavanozlarınız merdiven altındaysa onları süslemenin tam zamanı çam ağacı, kozalak, beyaz köpükler, hasır ipler ile kendi hayalinizdeki dekoru masanız için hazırlayabilirsiniz.

Personalized Snow Globe - 12 Magnificent Mason Jar Christmas Decorations You Can Make Yourself:

Christmas Desserts: Chocolate Covered Strawberry Christmas Tree - Home Stories A to Z:

Holiday centerpiece decorations can really wow your friends and family members who come to your Christmas party.:

Masa süslemenizde evinizdeki cam kaseleri kullanarak yukarıdaki gibi kozalaklar ile güzel bir şamdana çevirebilirsiniz.

pretty and elegant. would be cute in the bathrooms at Christmas! (my mom used to let me wear real holly in my hair on my December birthday) :):
YÜZEN MUMLARI RESİMDEKİ GİBİ KULLANABİLİRSİNİZ

If you've got an hour, you can make this beautiful winter pine cone wreath! Gather some pinecones and a few sprigs of greenery and follow this tutorial from A Piece of Rainbow on Remodelaholic.com:

The perfect rustic gift wrapping ideas. I love the black, white and green. The greenery and wood and perfect natural elements!:
DIY Hanging Mason Jar String Lights Instruction - DIY Christmas Mason Jar Lighting:
23 Christmas Gift Ideas, Consider These To Make Unique Gifts:

 

MOM CHECK THESE OUT:
Tags: , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 shares
Bumerang - Yazarkafe