2017 Yılbaşı Sofrası , Sunum ve fikirler, Davet Sofraları

yılbaşı sofralarınız için sunum fikirleri

 

Yeni yıl insanlar için her zaman yeni umutlar olmuştur. Bir önceki sene gerçekleşen kötü şeyleri unutmak ister insan bu nedenle hepimizde yeni yıla nasıl girersek yeni sene bizi öyle karşılar diye bir inanış vardır. Yeni yılı her sene farklı mekanlarda, farklı ülkelerde ve meydanlarda kutladık. Ama sanırım en sakin sorunsuz ve keyifli geçenler evde kutladıklarımız oldu. Yılbaşı sofrası bu sene komşumun ellerindendi.  Sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla birlikte yeni seneyi karşılamak hem huzurlu , hem de mutluluk vericiydi. Biz 2017 yılını arkadaşımızın davetiyle bu güzel sofrada geçirdik. Her detay düşünülmüş, keyifle hazırlanmış bir masa idi sizlere de yılbaşı sofralarınız için ilham verecek fikirler vardı. Bende her detayı sizler için çektim. Yılbaşı sofranızın olmazsa olmaz süsleri kozalaklar , çam dalları, kırmızı detaylar , ve bereketi simgeleyen kırmızı narlarda bu süslemelerin arasında yerini almıştı.

 

Sizde evinizde keyifli bir sofra hazırlamak isterseniz yeni yılı yılbaşı sofranızda kırmızı , gümüş , gold gibi dikkat çekiçi ve pırıltılı ürünler ile hazırlayabilirsiniz. Gelen misafirlerinize isim kartları hazırlayabilir, minik hediyeler alabilirsiniz. Tabi bizim kadar kalabalık bir sofra hazırlamak isterseniz tavsiyem gelecek her misafirin yanında bir meze yada tatlı getirmesi sizin işinizi kolaylaştıracaktır. 😉

Yılbaşı Sofrası Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni yıl hazırlıklarını yaparken eğer kutlamayı evimizde yapacaksak gelen misafirlerimize yeni yıl ruhunu yaşatmak adına sembol olmuş renkleri masamızda kullanabiliriz. Noel kutlamalarında çam ağacı süslemek adettendir.  Yıllar içerisinde gelenek haline gelen bu kutlama ülkemizde de seviliyor ve uygulanıyor. Bende evde süslenmiş ışıltılı bir ağaç hazırlamayı çok seviyorum.  Sizde davetten önce böyle bir ağaç evinizde süsleyebilirsiniz.

Masa süslemeniz de kozalak, kırmızı, beyaz mumlar ve kırmızı örtü yada peçete gibi detaylar kullanmak sofranız da yeni yıl duygusunu oluşturmak için güzel tercihler olacaktır.

Kalabalık bir  yılbaşı sofrasında gelen kişilere oturma planı yaparak isim kartları hazırlayabilirsiniz.  Misafirlerinize küçük dilekler yazabilirsiniz. Onlara günün hatırası olacak minik hediyeler alarak onları sofraya yerleştirebilirsiniz.

Gelen misafirlere hoş bir karşılama yapmak için  giriş kapınızda kapı süsü, biblolar, welcome yazıları kullanabilirsiniz.

*** kapı süsü yapımı ile ilgili kapı süsü nasıl yapılır yazımı okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe