Beyaz Mutfak Dolap Tasarımları ve Fikirleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Mutfak bayanların en çok kullandıkları keyifle vakit geçirdikleri yerden biri olsa gerek vaktimizin büyük bir çoğunluğunda mutfaktayız. Bu nedenle ev alırken de en dikkat edilmesi gereken yerlerden biri de mutfaktır. Mutfağın kullanışlı olması da bir o kadar önemlidir. 2017 mutfak modellerinde mutfak dolaplarının biraz büyüdüğünü görüyoruz. Mutfak depolama ihtiyaç alanları büyüdüğü için dolapları artık tavana kadar  tercih edilmektedir. Kütlesel olarak büyük göründüğünü düşünenler için görsellerdeki mutfak dolapları gibi kademeli dolap tasarımlarını kullanabilirsiniz.

Mutfağını yenileyecek olanlara tavsiyem mutfağınızda mutlaka  60 cm lik boy dolabı eklemeniz hem çok kullanışlı hemde çok işlevsel olacaktır. Mutfak renginizi beyaz seçmenizde mutfağınızı aydınlık ve ferah gösterecektir. Mutfağınızın ışık alması ve boyutu da renk seçiminizde etkili olacaktır.

Tezgah tercihlerinizde kolay temizlenebilir, dayanıklı , leke tutmaz, kaliteli ürünler tercih etmenizi tavsiye ederim. En çok kullanılan markalardan çimstone ,granit ürünler , corian  yenilenebilir tezgahlar kullanabilirsiniz. Ben ilk evimde granit kullanmıştım. Çok dayanıklı bir ürün sıcağa dayanıklı tencere koymak da sorun yaşamıyorsunuz. Şimdiki evimde tezgah alınlığı ve tezgah beyaz corian malzemesi kullandık. Görünümü çok şık şekil verilebiliyor. Tezgahdan masa da yapabiliyorsunuz birleştirme uzatma sonrasında zımparalama işlemleri yapılabilen bir malzeme ancak beyaz tezgahta uzun süre çay, salça  bırakırsanız tezgah üzerinde leke kalıyor. Bu noktada çamaşır suyu devreye giriyor 🙂  Biraz beyaz kullanmanın da etkisi ile sık temizlik istiyor. Ama tezgahınızın hep temiz kalması adına iyi de oluyor. Siyah çimstone ve granit tezgahlarda lekeler bu şekilde gözünüze batmıyor 🙂 Tercih size kalmış.

 

Mutfak dolaplarınızı tezgaha kadar indirerek dolap içini mutfak eşyalarını gizlemek için kullanabilirsiniz. böylece tezgahınız da çok fazla ürün görünmemiş olur. Bu şekilde bir sadelik yakalamış olursunuz.

 

 

Beyaz rengin en güzel kısmı her renk ile kombinlenebilmesi olsa gerek. Özellikle ahşap ile kullanımı çok farklı ve şık duruyor.  Tezgah renginizi ahşap seçebilirsiniz Ahşap görünümlü tezgahları hem zeminde hemde tezgah arasında kullanabilirsiniz.

Bu sene mermer desenler çok moda tezgah arasını mermer desenler kullanabilirsiniz. Unutmayın 2017 de mozaikler out büyük parçalar in 🙂  Mozaiklerin döşenmesi hem iyi bir usta gerektirir hemde maliyeti çok yüksektir. araklarında çok fazla derz kullanıldığı için silmek temizlemekte daha zordur.

 

 

 

 

Etiketler:, , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares
Bumerang - Yazarkafe