Avangard Salon dekorasyonu fikirleri ve ilk evimden öneriler

avangard salon dekorasyon fikirleri-salon takımı-yemek odası takımı-avangard mobilya
Evlenirken evimizde en çok özendiğimiz alan salon dekorasyonu olsa gerek. Yeni dönemde gençlerin daha çok salonda oturmayı tercih ettiği yıllarda yaşıyoruz. 80-85 yılları ve öncesi jenerasyonları bilirler bizim için salon kapalı süslü bir oda idi 🙂  Kapısı misafirden misafire açılır. O kocaman gösterişli büyük odada keyif yapmamıza halılara bir şeyler dökmemize izin verilmezdi. 😉 Hangisi doğru bilmiyorum ama benim şimdiki salonumda koltuklarım da her türlü leke mevcut kızım Derin üzerinde de zıplıyor, evin en geniş alanında keyifle yaşıyoruz. Artık hayat çok hızlı akıp geçiyor. Sabah ve akşam arasında geçen süre bazen yetmiyor bir gün 30 saat olsa diyorum. O nedenle Ev dekorasyonunuzu belirlerken salon dekorasyonu seçimlerini yaşayacağınız alan olarak belirleyin ve o geniş oda da keyifle televizyonunuzu izleyin.  Evinizdeki  her alanı ve eşyayı kullanın.

 Ben Evlenirken İlk Evimde Hangi Ürünleri Seçtim?

    Evlenirken ilk oturduğumuz ev dubleks bir evdi. Evimin dekorasyonuna karar verirken aklımda aydınlık ferah eve girdiğimde açık renkleri görmek vardı. Beyazın içine ekleyeceğim renk mobilya seçimlerinde ortaya çıktı. Sizde evinizin dekorasyonuna karar vermeden önce mobilya satan firmaları, markaların web sitelerini incelemelisiniz. Bazen düşündüğünüzden çok farklı bir ürünü görüp buda çok güzelmiş bu koltuk takımını alalım, bu avangard mobilya takımını alalım diyebilirsiniz.
    Lacivert renk aklımda olan bir renk değildi ancak mobilyacıları gezerken farklı büyük bir köşe takımında lacivert renk kadife kumaş kullanılmıştı. O koltuk takımı benim salonuma büyük geldi ama ben kumaşın rengini orada çok beğenmiştim.  Farklı bir modelde uygulamaya karar verdik.
Beyaz salon dekorasyon örneği-salon dekorasyonu- salon takımı-beyaz mobilya
Beyaz Salon Dekorasyon Fikirleri
   Beyaz rengi sevdiğim için salon dekorasyonu tercihlerinde duvar kağıdı ve yer zeminlerinde açık renkleri tercih ettim.  Sizde salonunuzun aydınlık olmasını isterseniz parke seçimlerinde duvar seçimlerinde bu tarz renkler tercih edebilirsiniz. Kapı renk seçimlerinde beyaz tercih edebilirsiniz. Evinizin tarzını belirlemek sizi elinizde eğer dekorasyonu hazır bir eve taşınacaksanız duvar renkleri , mobilya renkleri ve perde seçimi çok önemli olacaktır.
     Tavsiyem tül perde seçerken çok vizon , gri, toprak tonlarında tül perdeler evinizde ışığı kırar ve evinizin içersindeki ürünler koyu renk ise eviniz çok karanlık görünür. Benim salonumda tül perdelerim beyazdı ve evim çok aydınlık ve ferahtı. Şimdiki evimde tül perdelerim vizon rengi ama hiç memnun değilim ışığı kesiyor evi daha çok karartıyor. Ev dekorasyonunda bazen karar vermek için tecrübe ile yaşamak gerekiyor. Bazen başkası için kullanışlı olan ürünler sizin için konforlu olmayabiliyor. Bu nedenle biraz araştırmakta fayda var.
      Yeni evlenecek olan arkadaşların aklında bazı sorular olabilir nedir bunlar?
** Salon dekorasyonu nasıl olmalı?
** Salonda masam nerede durmalı?
** Duvar dekorasyonumu nasıl seçmeliyim?
** Salon takımını nereden almalıyım hangi markalara bakmalıyım ?
**Salonumda köşe koltuk mu kullanmalıyım? , oturma grubu ,berjerlerim ,koltuk modelim nasıl olmalı gibi sorular kafanızda oluşmaya başlayacakdır.

Salon Dekorasyonu ile ilgili Tavsiyelerim

Salonunuzda tercihiniz avangard  mobilyalar olacaksa perde modeliniz duvar renkleriniz yada duvar kağıtlarınızın desenleri kullanacağınız halı ve perde bu tarz ile uyumlu olmalıdır. Benim salonumda parke rengini ve kapı rengini seçme imkanım olmuştu ben o renkleri beyaz tercih ettiğim için masa ve konsol rengimi lacivert seçmekte tereddüt etmedim. Koltuk daki lacivert kumaştan yola çıkarak bu rengi başka bir yerde de kullanmak istedik. Perde üst fonlarda ve sehpada aynı kumaşı kullandık. Yemek masası ve salon arasında beyaz ahşap seperatör kullandık.
Ayna salon dekorasyonunda önemli parçalardan biri. Özellikle avangard ve klasik salonlarda aynanın parlaklığı mobilyalara ve duvarlara çok yakışıyor. Ben yemek masamın arkasındaki duvarda uzun dikdörtgen şeklinde aynalar kullanıp bu aynalara yemek masamın renginden çerçeveler yaptırmıştım. Sizde salonunuzda olan boş bir duvarda ayna kaplaması düşünebilirsiniz. Konsol , dresuar gibi ürünleri kullanabileceğiniz alanların arkasında ayna kaplaması kullanabilirsiniz.  Ayna salon dekorasyonunda çok kullanılan bir ürün, salonunuzun daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Eşyaların yansımasından dolayı salon daha uzun görünecektir. Ben aynalı salon dekorasyonu örneklerini incelemenizi tavsiye ederim. Evinizde uygulayabileceğiniz güzel örnekler karşınıza çıkacaktır.
 Avangard Salon dekorasyonu-mobilya-ev dekorasyonu-salon takımı-yemek odası modeli
Aplikler, tablolar da duvar dekorasyonunda salonunuzun tamamlayıcısı olabilirler. Ben yemek masamda ve konsol  üzerinde şapkalı cam aplikler kullanmıştım. Apliklerimin ortasına uzunca bir süre tablo aramıştım ama eve bir kere taşınınca son kalan eksikler nedense bir türlü tamamlanmıyor. Benden söylemesi hanımlar tüm alacaklarınızı ev taşınma telaşında halledin tablonuzu bile mobilya araştırırken aramaya başlayın;)
Biz eve taşınırken salon büyümesi için alt kattaki odaların bazılarının duvarlarını kırdırmıştık salonum o nedenle daha geniş olmuştu. Ama salon merdivenli ve uzun olunca yemek masası ile köşe koltuk arasında oldukça boş bir alan kaldı oraya da bir takım koymaya karar verdik. Tabi her evlenen yeni gelin misali bende beyaz seçtim der gülerim kendime 🙂 ama şimdi anlıyorum nedenini çocuk yapmadan alın hevesinizi derim. Ben 4 sene kullandım hiç birşey olmadı. Çocuk yokken her eve beyaz mübahtır. Yeni evime hamileyken geçtim. Tüm renkler gri vizon kir kaldıran renkler oldu;)  Ev dekorasyonunda evinizin konumu ışık alması da seçimlerinizde bence çok önemli ..
Önemli bir detay salon dekorasyonunda size önemli önerim evinizin konumu ve güneş alması kaçıncı katta oturuyorsunuz. O bile bence önemli evlenirken insan tecrübesiz oluyor. Işık alan bir ev ile bence karanlık olan bir evin renk seçimlerini ona göre yapmak gerek diye düşünüyorum. Karanlık ışık almayan bir mutfakta siyah dolap kullanmak bence talihsizlik olur.  Mutfakta yemek yaparken ampülün watt ne kadar yüksek olabilir diye düşünmeye başlarsınız benden söylemesi 🙂

Salon dekorasyonunda köşe koltuk kullanılmalı mı ?

Güzel bir soru bence kullanılmamalı diyerek köşe koltuk almayı düşünenleri hayal kırıklığına uğratmak istemem ama ben köşe koltuk kullandım. Türkiye de eve gelen misafirlerinizi hiç bir zaman balık istifi dip dibe oturtamıyorsunuz. Her gelen kendine farklı ve karşılıklı oturacağı alanlar arıyor. Bizim köşe koltuk normal de 5 kişi çok rahat alacak boyuttaydı lakin üzerinde 2 kişi oturuyordu 🙂 Benden tavsiye köşe koltuk çok istiyorsanız ben ayaklarımı uzatır keyif yaparım derseniz bu koltuk modelini oturma odanızda tercih edin derim.
 Avangard salon dekorasyonu örneklerinde  yemek masanız ile salonunuzun arasında farklı desenlerde kesilmiş cnc ahşap seperatör örnekleri görebilirsiniz salonunuzda bu tarz ürünlerden de faydalanabilirsiniz.
Avangard Salon Dekorasyon Fikirleri
Avangard Salon dekorasyonu-mobilya-ev dekorasyonu-salon takımı-yemek odası modeli
Avangard Salon Dekorasyon Fikirleri

 

Beyaz salon dekorasyon örneği-salon dekorasyonu- salon takımı-beyaz mobilya
Beyaz Salon Dekorasyonu Örneği
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe