Avangard Yatak Odası Takımları ve Fikirleri

Evlenirken yada evinizi yenilerken eğer klasik ve kıvrımlı mobilyalardan hoşlanıyorsanız. Avangard yatak odası takımları sizin için güzel bir alternatif olabilir. Evinizde salon takımı seçerken eğer kıvrımlı mobilyalar, parlak lakeler, aynalar, kapitoneli koltuklar , cheaster modeli koltuk takımları ,kristalli ürünler, gold abajurlar, şık dresuarlar düşünürseniz, yatak odası takımı seçerken bu mobilya gruplarına avangard yatak odaları uyum gösterecektir.

Avanagard Yatak Odası Takımı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  1. Odanızın boyutu nedir? Odada ki pencere kapı alanları nasıl konumlanmıştır?
  2. Odanızda kullanmak istediğiniz renkler nelerdir?
  3. Duvar kağıdı kullanılacak mı yada duvarda çıta uygulaması yapılacak mı ?
  4. Yatak başında aydınlatma aplik , abajur kullanılacak mı?
  5. Duvarlarda ayna uygulaması yapılacak mı?
  6. Yatak Odanızda televizyon kullanmak istermisiniz?
  7. Yatak odanızda giyinme odası varmı?

 

Avangard mobilya seçiminde oda boyutu neden önemli ?

avangard yatak odası modelleri-avangard mobilya
Avangar yatak odası takımları görsel: evgör.com.tr

Avangard yatak odası takımlarının ölçüleri modern düz hatlı mobilyalara göre daha büyük olabilir. Mobilyaların ayak kısımları ,yatak başı modelinde kullanılan kıvrımlardan dolayı mobilya odanıza geldiğinde olduğundan büyük görünebilir.  Bazen komodinlerde ki bir ayak çıkıntısı eve geldiğinizde mobilyanın koymak istediğiniz duvara sığmamasına neden olabilir. Bu nedenle ölçülere dikkat etmekte yarar var.

Yeni yapılan birçok katlı  apartmanda yatak odasında yangın çıkış merdivenleri planlanmıştır. Bazı yatak odalarında balkon ve çift taraflı pencere tercih edilmektedir. Bu alanlar maalesef büyük dolap koymanızı yada yüksek yatak başı modeli seçmenizi engelleyebilir. Bu nedenle mobilya seçmeden önce yatak odanızı iyi analiz etmeniz gerekir. Duvarlarda varsa çıkıntılar, ufak ölçülü krişler alçıpan kullanarak duvarları doldurup düz görünmesini sağlayabilirsiniz..  Böylelikle mobilyayı yerleştirmek daha kolay olacaktır.

Avangard mobilya seçiminde renkler neden önemlidir?

Yatak odanızda görmek istediğiniz renk tonuna karar verdikten sonra mobilya seçiminde yatak başında kullanılacak kumaşın rengi belirleyici olacaktır. Oda da kullanmak istediğiniz fon perde renklerini yatak başınız ile aynı tonlarda seçebilirsiniz. Duvar kağıdı kullanmak isterseniz duvar kağıdı içerisindeki renk tonları da sizin seçiminizde etkili olacaktır. Türkiye’de yatak odası tercihleri genel olarak beyaz, krem ve ahşap renkleridir. Genelde bu ana renkler üzerinde gümüş ve altın varak gibi detaylar kullanılmaktadır. Ayna ve yatak başında kullanılan kadife renkleri de modellerde değişiklik göstermektedir.

Renklerin Yanında Duvar kağıdı seçimi ve çıta uygulamaları nasıl olmalı?

avangard yatak odası modelleri-avangard mobilya
Avangard Yatak odası Takımları ve fikirleri görsel : 3ddd.ru

Yatak odanızda yatak başını koyacağınız duvarda 2018 dekorasyon trendlerinden duvar çıta uygulamasına bir örnektir. 2018 de genel olarak ev dekorasyon trendlerinde bu çıta uygulamalarını bolca göreceğiz gibi:)  Sizde yatak odanızda yatak başını ortalayarak kenarlarda kare, dikdörtgen yada farklı şekillerde bu çıtaları kullanabilirsiniz. Çıta içerisinde ayna kullanabilirsiz. Tavandan avize sarkıtabilirsiniz.

avangard yatak başı modeli-yatak odası takımı-yatak başı
Avangard yatak odası takımları ve fikirleri

Duvar kağıdı kullanmak isterseniz yatak odanızdaki renk tonlarını bu duvar kağıdı üzerindeki çiçeklerden esinlenebilirsiniz. puf rengi , fon perde rengi, yatak başında kullanılacak kumaş renkleri sizin için belirleyici olacaktır. Bu nedenle avangard yatak odası takımı seçerken böyle bir fikriniz varsa öncesinde duvar kağıtlarını incelemenizi tavsiye ederim.

avangard yatak odası takımı
Avangard Yatak odası Duvar kağıdı uygulaması

 

Avangard yatak odası çıta içi ayna uygulaması
Avangard yatak odası dekorasyon fikirleri

Avangard mobilya dekorasyonunda odanızda ayna kullanmak isterseniz yukarıdaki örnekteki gibi çıta içerisinde ayna kullanabilirsiniz. Makyaj masası arkasında duvar ayna kaplama kullanabilirsiniz. Ayna avangard evlerde  çok sık kullanılır ve çok da şık duran bir aksesuardır. Yatak odasında  boy aynası ve makyaj aynası olmazsa olmazlardandır.

Yatak Başında Aydınlatma Kullanmak Çok Şık Olacaktır

Yatak odanızda avangard mobilya dekorasyonunda şık aplikler, şapkalı büyük abajurlar kullanmak mobilyalarınızı tamamlamak için hem kullanışlı hem şık olacaktır. Kitap okumayı sevenler için akşamları daha az ışık tercih edenler için aplik ve abajur ihtiyaç olacaktır. Bu nedenle yatak odanızda mobilya ve duvar kağıdı kaplamadan önce komodin koyacağınız alanlara elektrik tesisatı çektirmek gerekecektir. Odada ki herhangi bir prizden duvardan çoğaltma yapabilirsiniz. Buda biraz usta işi gerektirdiği için duvar biraz içeriden kırılacak ve elektrik kabloları geçecektir. Mesafeye göre değişiklik gösterecektir. Ama yine de bu detayı atlamaz iseniz yatak odanızda aplik yada abajur için prizleriniz olur ve rahatlıkla kullanırsınız.

Avangard Yatak Odası Dekorasyonun da Ayna kullanımı

Avangard mobilya tasarımlarında bazı modellerde aynalar yatak başına konumlandırılmış oluyor. Ama sizin seçtiğiniz modelde yoksa yatak başının yanlarında kendinizde ayna yaptırıp kullanabilirsiniz. Odanızda boş bir duvar alanı varsa büyük boy yere kadar ayna kullanabilirsiniz. Görsel olarak da çok şık duracaktır. Yanında bir berjer lambader de kullanarak odanızı daha şık bir yatak odası yapabilirsiniz. Çıta iç kısımlarında ayna kullanabilirsiniz. Yatak başının kenarlarında ayna kullanabilirsiniz.

avangard yatak odası takımı
Avangard yatak odası dekorasyon fikirleri
Avangard yatak odası dekorasyonunda ayna kullanımı
Avangard yatak odası boy ayna fikri

 

Tags: , , , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe