Bebek Odası ve Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

kız bebek odası-pembe bebek odası
uauá: projetos
uauababy.blogspot.com

Quarto Maria Fotos Mariana Lima Quarto Francisco   Fotos Mariana Lima Quarto Dormir   Fotos Mariana Lima ...

kız bebek odası-pembe bebek odası
Bebek odası ve çocuk odası dekorasyon fikirleri
     Bebek odanızı hamileliğinizin 7. ayından itibaren hazırlamaya başlayabilirsiniz. Öncesinde de fikir edinebilir cinsiyetini öğrendikten sonra seçimlerinizi yapabilirsiniz. Benim doktorum oda hazırlığına 7. aydan sonra başlamanızı tavsiye ederim erken almayın demişti. Genelde bebek odası siparişleri içinde mobilyacılar 1-1,5 ay gibi bir süre veriyorlar. Bebek doğduğu anda zaten odasını kullanmıyor genelde annenin yanında beşikte kalıyor. Bazı anneler bebek odasında beşikte yatmasını istiyor ve bebek odasına koltuk, day bed , tek kişilik yatak koyuyorlar. Ben 1 sene yanımda beşikte yatırdım ve her gece 2 saatte bir emzirdim. daha sonra okuduğum kitaplarla ve sütün azalması ve gece emzirmenin bebeğin ağız sağlığı için iyi olmadığını da okuyunca gece emzirmeyi bırakmaya karar verdim ve sonrasında uyku eğitimi vererek bebeğimi kendi odasında yatırmaya başladım. Biraz büyümüş olması yatak da dönüyor olması hatta ayağa kalkabiliyor olması da odasında yalnız uyumaya bırakmam için güven verici oldu. 
 
     Bebek odanızın planlamasını kendi tercihlerinize göre yapabilirsiniz. Odanızda emzirme koltuğu ,alt değiştirme için konsol yaptırabilirsiniz. Bebek odası tasarımında aydınlık renkleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Gece ve gündüzü ayırt etmek adına bebek içinde gündüz aydınlık bir oda da uyumak daha iyi olacaktır. Duvarlarda soft tonlarda pembeler, maviler ya da beyaz renkler kullanabilirsiniz. Duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. 
 
    Bebek odası mobilyalarında da artık beyaz renk dışında mobilya renklerini lacivert, bej , pembe gibi renklerde seçebilirsiniz. 
çocuk odası-bebek odası- oyun odası dekorasyon fikirleri
Bebek odası ve çocuk odası dekorasyon fikirleri
erkek bebek odası dekorasyon fikirleri
Bebek odası ve çocuk odası dekorasyon fikirleri

Bebek odası ile çocuk odası arasında aslında büyük fark var. Bebek odanızı planlarken bebeğinizin 6,7 ay sonra emekleyebileceğini sıralamalara başladığında odasındaki eşyalara ulaşabileceğini unutmamak lazım o nedenle bebek odalarında hatta evde ip perdeler, sarkan ipli süsler, duvarlarda asıl olan mobilyalar ulaşabileceği abajur , lambader , çerceve ayna gibi eşyalara dikkat etmek gerekir. Görsellerde bir çok odada beşik yanındaki duvarda aynalar büyük çerçevelere kullanılmakta ben güvenlik adına bebeğinizin uyuduğu yere yakın alanlara ayna gibi kırılabilecek, düşebilecek büyük objeler takmanızı tavsiye etmiyorum. 
Çocuk odası dekorasyonunda biraz daha özgür olabilirsiniz. Duvarların bir bölümünde siyah chalkboard boya kullanarak çocuğunuzun hayal dünyasını geliştirebilir, ulaşabileceği kitap rafları yaparak kitap okumayı alışkanlık haline getirmesini sağlayabilirsiniz. 

89.7k Followers, 999 Following, 412 Posts - See Instagram photos and videos from ♡ M a l i n - Norway (@mamma_malla)


Pretty Braided Baby Crib Bumper


Jolie Wallpaper - The Project Nursery Shop - 2
wallpaper from projectnursery page

Quarto de bebê - decoração moderna - verde menta branco madeira clara e cinza - mobile e almofadas de nuvens de crochê ( Projeto: Triplex Arquitetura )

Woodland Playroom-- Design Loves Detail

Bright White & Pastel Baby Girl Nursery Reveal Blush Pink White and Gold mint baby girl nursery

Montessori Felsefesine Uygun Kitaplıklar – Montessori Dünyası

❥"Hobby&Decor" inspirações | living| decor | arquitetura | architecture | flowers | Art | Decor | cake | bouquet | wedding | babyroom

Três brinquedotecas para os pequenos

Project Nursery - IMG_7054
projectnursery.com

 

Commode customisé avec des losanges
mombebecheri.com

Figueiredo Fischer Mais

Decoração Quarto Infantil Gêmeas - Beliche (Arquiteto: Diego Revollo)
babies.constancezahn.com

Bebek odası dekorasyonu-çocuk odası dekorasyon fikirleri
Çocuk odası Dekorasyon fikirleri
 Bebek odası dekorasyon -çocuk odası dekorasyon
Bebek odası dekorasyon fikirleri
Kız çocuk odası dekorasyon fikirleri
Bebek odası ve Çocuk odası dekorasyon fikirleri

 

kız çocuk odası dekorasyon-genç odası dekorasyon fikirleri
Bebek odası ve Çocuk odası dekorasyon fikirleri
kız çocuk odası dekorasyon fikirleri
Bebek odası ve çocuk odası fikirleri
Tags: , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe