Duvar Dekorasyonu Fikirleri ve Önerileri

duvar dekorasyon modeller-dekorasyon fikirleri-ev dekorasyonu-
Duvar dekorasyonu evinizin yaşanmışlığını arttıracak detaylardandır. Genelde ev dekorasyonunda halı, koltuk, abajur , perde derken duvarlar en sona kalır ve bazen boş bırakılır halbuki duvar bir evin tamamlayıcısı gibidir, daha çok insana yaşanmışlık hissiyatı verir. Evde gezerken duvarlarda göreceğiniz resimler, aynalar, doğal taş dokular , aksesuarlar sizin için zamanla keyif köşelerine dönecektir. Fotoğraflarınıza bakmak hoşunuza gidecektir.
Duvar dekorasyonunda sizler için bir çok seçenek sıralayacağım tercih sizin ev dekorasyonu tarzınıza göre değişecektir.
1) DUVAR DEKORASYONUNDA ÇERÇEVE VE AHŞAP HARFLER KULLANMAK
  Duvarlarınıza çok farklı objeler koyabilirsiniz. Öncelikli olarak evinizin tarzına göre duvarlara koyacağınız şeyleri seçmeniz gerekli eğer eviniz çok modern bir evse duvarlarınızda modern kesimli aynalar , saatler , gümüş çerçeveler, tablolar harfler , yazılar  kullanabilirsiniz.

Duvar dekorasyonunuza başlamadan önce seçtiğiniz ürünleri yerde nasıl bir araya getirebileceğinize bakmanız gerekir , sonrasında aşağıdaki resimdeki gibi  ürünlerin ölçülerini keserek duvarda bir ön çalışma yapmalısınız belki ürünler birbirine çok yakın olabilir yerlerini beğenmeyip değiştirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu değişiklikler duvara çivi çaktıktan sonra zor yapılmaktadır. Bu nedenle duvarınız delik deşik olmaması için ön hazırlık yapmanız faydalı olacaktır.

Duvar dekorasyonunuzu oluştururken alanınızın boyutu da önemlidir. Salon yada koridorda mı olacak yada yatak odanızda mı olacak buna göre önce boyutları belirleyin sonrasında bu boyutların içerisine kaç adet ürün yerleştirmek istediğinize karar verin. Duvarınıza istediğiniz ürünleri asmak için acele etmeyin birleriyle kombinli, renkleri odanızın renklerine uyumlu ürünler seçmeye özen gösterin.

Dekorasyona başlamadan önce bu konuda üretim yapan firmaları da araştırabilirsiniz. Farklı kişiye özel ahşap ürünler üretilmektedir. Bu ürünleri odanız vintage tarzdaysa eskitme boyalar, beyaz ağırlıklı bir evse beyaz boyalı yada duvarlarınız koyu renk ise kontrast renkler siyah ,gold , gri , sarı gibi renkler seçebilirsiniz. Salon koltuklarınızda berjerlerinizin yada yastıklarınızın bir rengini duvara taşıyabilirsiniz. Birbirinden zıt renkleri bir araya toplayabilirsiniz. Duvarınızda büyüklü küçüklü tablolar yerleştirip aralarına aile fotoğrafları , çocuklarınızın baş harfleri , sizi mutlu eden ahşap yazılar cnc kesim ürünler kullanarak duvarınızı kendi ailenize özgün bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu ile ilgili ahşap  çerçeveler yazımı okumanızı tavsiye ederim

Şimdilerde kafam duvar dekorasyonuyla meşgul. Biz karı-koca olarak nedense fotoğraf çektirmeyi onları çerçevelemeyi pek önemsemiyoruz. Fakat minik ninjamız doğduğundan beri fotoğraf çekme manyağı o…

2)DUVAR DEKORASYONU ÜRÜNLERİNDE GEYİK KAFASI KULLANIMI

Duvarlarınızda çerçeve, aynalar ,ahşap ürünler kullanırken son zamanlarda çok popüler olan geyik kafaları bu ürünler ile birlikte kullanabilirsiniz.  Şömine üzerinde tek başına da kullanabileceğiniz geyik kafaları artık yatak odalarında ,çalışma masası üzerinde, koridor da merdiven çıkışlarında evinizin birçok yerinde kullanılabilir durumda hayvancıkları maviye bile boyadığımız için artık ahşap evler dışında her yerde kullanabilirsiniz 🙂 hatta boynuzlarını varaklı yaparak gold hali ile de duvarlarımızı süslüyorlar kendileri 😉

yeni yıl duvar dekorasyonu-duvar süsleri-duvar dekorasyonu-merdiven duvar dekoru-yeniyıl süsleri
duvar dekorasyonu

This vintage dresser painted aqua is a such a show-stopper in this black, white and gold nursery! LOVE.

Duvar dekorasyonu modelleri-duvar dekorasyonu fikirleri-taş duvarlar-ahşap duvarlar-alçı duvar dekorasyonu-geyik kafası
Duvar-dekorasyonu
duvar dekorasyonu-duvar dekorasyonu modelleri-geyik kafası-yatak odası duvar süsü
Duvar-dekorasyonu-fikirleri

3) DUVAR DEKORASYONUNDA AHŞAP HARFLER

 

 

Today is what fall is all about! It's chilly outside & all the gorgeous colored leaves are still on the trees. I'm working on signs all day & squeezing in building a new piece from some amazing plans that Ana @anawhitediy created. Can't wait to show you all! Wanted to stop and share my old church pew & locker baskets for #iloveoldstuffsaturday Would my friends @shabbydesertnest @birdie_farm @desertdecor like to share?

Duvar dekorasyonunda özellikle country tarzı evlerde ahşap sevenler için çok güzel bir duvar aksesuarı olan ahşap harfler son zamanlarda çok popüler. Sizde evinizin tarzına göre ahşap harfleri boyatarak farklı renklerde duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Duvarlarınız renkli ise beyaz harfler kullanılabilir. Koyu renk duvarlarda ahşap eskitme duvar süsleri ile birlikte ahşap harfleri kullanabilirsiniz. Evinizin tarzı avangard olabilir yada gold ,gümüş renkler kullanmak isteyebilirsiniz. Country tarzı evler dışında da bu modellemeleri evinize uygulayabilirsiniz.

This wall has been so fun to decorate (and redecorate!) If I could have 10 shiplap walls in my house.. I would. But the hubbs put the breaks on that one pretty fast saying ..." That would be a lot of decor!" He's probably right... I would want to decorate every single one of them! . Oh how I love all the local vintage finds in this picture! ❤❤ . . .#myjunkinfinds @therusticcoop @aratariathome @rustucmeadowshome @pinkribboncottage . #mycottagefarmhouse #ourgratefulhome #simplyfallmonday #slo...

Anahtar Temalı Dekorasyon-duvar dekorasyonu-ahşap harfler-duvar dekorasyon modelleri-geyik kafası dekoru
duvar dekorasyonu

Farmhouse/rustic inspired gallery wall. Hobby lobby 50% off sales for the win! Wall color: Sherwin Williams Sea Salt Instagram: vezizree

 

Taxidermy antlers decor

4)DUVAR DEKORASYONUNDA AYNA KULLANIMI

Duvar dekorasyonunda evinizin duvarları için en çok tercih edebileceğiniz ürünlerden biride aynalar olsa gerek ben aynasız bir ev düşünemiyorum. Gerek yatak odasında ,giyinme odasında, banyo da , koridorda, salonda her yerde kullanabilirsiniz. Farklı modellerde tarzlarda bir çok seçeneği var. bronz ayna, eskitme füme ayna, normal ayna gibi 3 renkte ayna tercih edebilirsiniz. Bu nedenle her eve uygun olmazsa olmaz bir duvar aksesuarı aynadır. Duvar dekorasyonunda kullanırken ister tüm duvarı kaplamak için kullanın isterseniz bir dresuar yada konsol üzerinde kullanın yada bir duvar konsepti içerisinde tek bir küçük parça olarak kullanın aynalar her zaman evinize derinlik kazandıracaktır. Özellikle salon duvarlarında tüm duvarın ayna kaplandığı evlerde eşyalar yansıma yaptığı için salon daha geniş görünür. Ayna üzerine koyacağınız aplikler ışığı yansıtacaktır. Daha parlak ve şık duracaktır.

duvar dekorasyonu-ayna-ayna kaplama-duvar kaplama örnekleri
Duvar dekorasyonu

A series of dainty brass rosettes intersect with 16 mirrored panels on our Gold Framed Paneled Mirror, creating a windowpane effect.

Duvar dekorasyon fikirleri ve önerileri-ayna uygulama
Duvar dekorasyonu

 

 

5) DUVAR DEKORASYONUNDA POSTER KULLANIMI

Modern evlerde son zamanlarda büyük çerçeveler içerisinde posterler kullanılmaktadır. Bu posterlerde evinizin rengine göre çerçeve seçebilirsiniz. Duvarlarınızda kullanacağınız posterlerin içerikleri sizin hayat tarzınızı yansıtacaktır.

**Basketbola meraklı biri bir ünlünün basketbol oynarken ki resmini kullanabilir.

**Müzikten hoşlanan biri enstrüman resimleri, notalar, şarkı sözleri kullanabilir.

** Gezi resimleri, safari gibi hobileri olanlar afrika hayvanlarının görsellerini kullanabilir.

**Sevdiğiniz bir ülkenin manzara resimlerini bir araya getirebilirsiniz. Dünyanın 7 harikasının görselleri olabilir.

**Sevdiklerinizin ,çocuklarınızın bebeklik, özel anlarının fotoğraflarını bastırabilirsiniz.

 

The home of Brooke Hammel and Jose Alvarez has everything you wish for in a industrial loft apartment. Exposed brick, lots of concrete and large windows. The couple asked Homepolish to completely desi

wall decor idea ile ilgili görsel sonucu

 

7) AHŞAP YADA TAŞ KAPLI DUVARLAR

Duvarlarımızı kaplamak için oldukça fazla fikir çıktı. Bir diğer örnek de çok kullanılan taş duvar dekorasyonu. Gelişen teknoloji ile artık her konuda çok fazla seçeneğimiz var. Duvarlarınızda farklı boyutlarda, modellerde taşlar kullanabilirsiniz. Tuğla kaplama kullanabilirsiniz. yada duvarınızda tuğla görünümü verilen alçılar kullanabilirsiniz. yada yine tuğla görünümünde kaplama malzemeleri kullanabilirsiniz.

Rocc Taş Görünümlü Duvar Kaplama Panelleri
Taş görünümlü duvar kaplama panelleri

 

ev dekorasyonunda duvar kaplama fikirleri
duvar kaplama

duvar kaplama örnekleri

 

Tags: , , , , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe