Kapı Süsü Nasıl Yapılır

dekoratif kapı süsü nasıl yapılır

Kapı süslerini evimizin karşılama alanında, bebek odası kapısında, hastane doğum odası , nişan, söz gibi davetlerde karşılama alanlarında kullanıyoruz. Kapı  üzerinde kullanmak istediğimiz malzemelere karar verdikten sonra kapı süsü yapımı oldukça kolay yapmanız gereken bazı yapıştırma, kesme malzemelerini edinmek ve en önemlisi kapımızda görmek istediğimiz ana malzemelere karar vermek.

Kapı Süsü Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

  • Silikon, makas, kumaş dikmek için iğne iplik, strafor, çerçeve gibi malzemeler olabilir. Çalışmak istediğiniz ana malzeme yuvarlak bir strafor mu , ağaç dallarından bir çelenk mi , Yuvarlak yada kare bir ayna mı? Önce buna karar vermek gerekir. Bu malzemeler artık internettten kolaylıkla bulabileceğimiz malzemelerdir.
  • Bu arada strafor nedir? EPS (Genleştirilmiş Polistren) Strafor termoplastik, kapalı gözenekli, polistren taneciklerin şişirilmesi ve birbirine yapışması yolu ile üretilen ve %98′ i hareketsiz kuru havadan oluşan bir ısı yalıtım malzemesidir. Ama malzeme çok hafif , kolay kesilebilir ,üzerine materyal yapıştırmanın kolay olduğu bir malzeme olduğu için dekoratif kullanımlarda, maket pasta yapımlarında, doğum günü süslemelerinde, harf , sayı gibi rakamların yapımında da oldukça fazla kullanılmaktadır. Her model ve boyutu piyasa da satılmaktadır.

Wrap styrofoam hearts in yarn for a kid friendly Valentine's Day craft With the chill in the air we certainly can tell fall is at our door. Need ideas to welcome the season change and embrace the colder weather...

Köpük malzemeler  yani farklı modellerde straforlar kullanabilirsiniz. Bu malzemeleri boyayabilirsiniz. Evinizde kalan artık yün ipleri ile sararak sevimli toplar yapıp bunları kapı süsü yapımında kendiniz zevkinize göre değerlendirebilirsiniz. Kış aylarında yapacağınız süslemelerde yün ipler , kozalaklar , yapraklar , ağaç dalları, hasır kumaşlar , bej tonlarında fiyonklar yeşil cam ağacı dalları gibi malzemeler işinize yarayacaktır.

Kapı süsü olarak görmek istediğimiz materyalleri topladıktan sonra onları kolaylıkla bir araya getirebiliriz. Hatta birazdan paylaşacağım örneklerde metal eski tip elbise askılarını bile kullanarak süslemeler yapabileceğinizi göstereceğim. Tercih size kalmış. Burada önemli olan süslemeyi yapmak istediğiniz zemine karar vermek yuvarlak , top şeklinde, bir vazo içerisinde , yada strafor bir ürünle kare,  kalp şeklinde zeminler seçerek sonrasında üzerine eklemeler yapabilirsiniz.

**Bu ay yeni yılı karşılama ayı, aralık ayında kırmızılar , kozalaklar , beyaz spreyler, kırmızı ve hasır kurdeleler kullanabilirsiniz.

Kapı süsü modelleri ile ilgili daha fazla fikir için kapı süsü modelleri ve fikirleri yazımı okuyabilirsiniz.

kendi yapabileceğiniz Kapı süsü fikirleri

 

Kapı süsü yapımı nasıl olur
kapı süsü yapımı

 

Dekoratif kapı süsleri-kapı süsü nasıl yapılır
Kapı süsü nasıl yapılır?

DIY Kissing Ball with Pine Cones. This beautiful pine cone DIY kissing ball is the perfect alternative to the traditional winter wreath for the fall and holiday decoration.

Günümüzde eviniz için yapabileceğiniz bir çok kendin yap ürünü hobi malzeme dükkanlarında satılmaktadır.

  • Çocuk odası nişan, söz gibi organizasyonlarda harf köpüklerden yararlanarak sevdiğiniz çiçeklerden süslemeler yapabilirsiniz. Bebeğinizin baş harfini hastane kapı süsünü çiçeklerle hazırlayabilirsiniz.
  • Kartonlardan harfler keserek bu harfleri halat ipler ile sararak daha country tarzda soft renklerde süslemeler hazırlayabilirsiniz. Bu konsepti sonbahar söz hazırlıklarında davet masanızda da kullanabilirsiniz.
  • Keçede Türkiye de son yıllarda çok kullanılan bir malzeme, bu malzeme ile de birçok model yapılmaktadır. Bu yıl biraz popülerliğini kaybetse de keçe malzemesi hobi dünyasının vazgeçilmezlerindendir.

DIY Baby Shower Button Monogram Craft Collage 4 Morekapı süsü nasıl yapılır-hangi malzemeler kullanılırTwine Monogram Fall Wreath with handcrafted felt by rbirkel, $16.99/ letter idea for baby name/ room

Cute alternative to a wreath for the front door.

These pinecone flowers in a frame are so pretty! Perfect craft for summer or spring. Makes a beautiful wall art piece.

Tags: , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe