2018 Duvar Boyası Renkleri ve Çıta Uygulaması

2018 Duvar boyası renkleri belirlendi. Bu sene 2018 pantone colour institute moda tasarımcılarına ve New york moda haftasında  gösterilen koleksiyonlara göre en iyi renkleri belirlediler. Nedir bu renkler  diye soracak olursanız önümüzdeki sezon sıklıkla göreceğimiz renklerden bahsetmek istiyorum. Bu renk tonları 2018 duvar boyası renkleri belirlerken de sizin için etkili olacaktır.

Yeni dönemde evlerinizi boyamak isterseniz tavsiye edeceğim boya renklerini mutlaka dikkate alın bu sene sıkça bu boya renklerini evlerde göreceğiz.  Dünya modasına damga vurmuş renkler moda ile birlikte evlerimize girerek dekorasyona da hükmedecekler gibi duruyor.

2018 de Duvarlar Ne Renk Olacak? Son Moda İç Cephe Boya renkleri Neler?

 

2018 duvar boyası renkleri ve çıta uygulamaları kaynak : benjaminmoore.com
2018 son moda duvar boyası renkleri
2018 duvar boya renkleri

Yukarıda gördüğünüz renk tonları bu sene karşımıza sıkça çıkacak renkler bu renk tonlarının isimleri benjaminmoore markasına ait her boya markası renk kartelasına farklı isimler veriyor. Filli boya ve marshal kataloglarından bu tanlara yakın renklere de bakabilirsiniz. Ben trendler nelerdir bununla ilgili fikir vermek amaçlı paylaştım.  Gri ve tonları bu sene çok moda ev duvar boyası renkleri arasında mimarlarında sıkça tercih ettiği renkler koyu gri ve açık soft griler sizin tercihinize göre evinizde kullanılabilir. Kum beji gibi açık kahve tonları, mor tonları, haki yeşiller vizonlar yine çok moda resimlerde görüldüğü üzere mavi bakır renkleri mermer  dokular ile birlikte kullanılıyor.  kiremit renkleri bakırlar , mavinin tonları bu yılda gözde renklerden.

2018 Ev dekorasyonu trendleri ve salon dekorasyonu ile ilgili yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Duvar Rengi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Duvar boyası renkleri seçilirken  öncelikle evinizin tarzı mobilyalarınız seçeceğiniz iç dekorasyon renkleri sizn için belirleyici olacaktır. Eviniz çok ışık almıyorsa çok koyu grileri seçmek tehlikeli olabilir. Evinizin çok karanlık olmasını istemezsiniz. Evinizdeki mobilya renkleri de aslında sizin duvar rengine karar vermenizi kolaylaştırır. Ama unutmayın ki duvar boya renkleri evinizin atmospherini belirleyen temellerdendir. Koyu renkli duvar renkleri evinizin biranda havasını değiştirebilir. Bu nedenle duvar rengi seçimi önemli. Vintage tarzda bir eviniz barsa bej tonları, kum beji, açık grinin kum beji ile karışımı tonları seçebilirsiniz. yatak odanızda bu sene gül kurusu pembe tonları çok trend yatak örtünüzde  berjerlerinizde bu pembe ( texas rose yukarıdaki renk ) cherry wine gibi pembenin tonlarını kullanabilirsiniz. Evinizde sakın bebek pembesi koltuk seçmeyin 🙂 Söylediğim bu tonlar çok elegant ve şık duracaktır.

2018 duvar boya renkleri

Her evin farklı bir ruhu vardır. Siz evinizde hangi ruhu taşımak istersiniz. Ben avangard ve neo klasik tarzı severim bu nedenle evimde gri duvar renkleri ile aydınlatmalarda ve apliklerimde gold rengi kullandım. Bu sene gri ve gold sıkı arkadaşlar 🙂 Mermer sehpalar 2017 de olduğu gibi yine çok trend.

Spor ve modern evlerde de yine gri ve grinin birçok tonunu kullanabilirsiniz. Duvarlarınızı siyah beyaz modern resim ve çerçeveler ile doldurabilirsiniz. Koltuklarınızda yeşil , tarçın renkleri bu sene moda olan pantone rengi ultra violet (mor ) rengini kullanabilirsiniz.

Son Moda İç Cephe Boya Renkleri İle Çıta Uygulamaları

2018-2017 de Çıta uygulamalarını da sıklıkla göreceğiz. Aslında önceki yıllarda da uygulanan bir moda idi ancak zaman içerisinde daha çok kişinin evinde uygulayabileceği popüler bir duvar dekorasyonu örneği oldu. İnstagram ile birlikte birçok kişinin evlerinde çıtalar kullandığını görmekteyiz. Bende ev duvarlarına farklı bir hava kattığını düşünüyorum. Yatak odanızda, koridorlarda, salonda, seramik olmayan wc lerin duvarlarında kullanabilirsiniz. instagram sayfamda @sonsuzdekorasyoncom da da bununla ilgili görseller paylaşıyorum. takip edebilirsiniz.

 

Çıta uygulamalarında kare , dikdörtgen şekiller iç içe geçmiş çıtalar,  farklı renkte boyanmış çıtalar kullanabilirsiniz.  Çıta uygulamaları aynı zamanda çerçeve görevi görmektedir. Duvara uyguladığınız çıtaların içerisine ayna çerçeveler , duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Ben yazdıklarımı paylaşacağım görseller ile birlikte anlatmak istiyorum. 

Çıta uygulamalarında çıtalarınızı farklı renklere boyayabilirsiniz. Çocuk odalarında beyaz zemin pembe çıta uygulamaları yapabilirsiniz. gold ve antrasit ( siyaha yakın ) resimdeki gibi  kullanabilirsiniz. Çıta içerisine aplik takabilirsiniz.

2018 duvar renkleri ve modern evler

2018 duvar boya renkler ve çıta uygulamaları

 

2018 trend duvar renklerinden navy blue

Çıta uygulama

Tags: , , , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 shares
Bumerang - Yazarkafe