2018 Ev Dekorasyonu Trendleri ve Salon Dekorasyon Fikirleri

2018 Ev dekorasyonu trendleri ve salon dekorasyon fikirleri ile ilgili farklı tavsiyelerden bahsetmek istiyorum. Ev dekorasyonu, duvar dekorasyonu değişikliği yapacaklar için evindeki aksesuar değişiklikleri yapacaklar için yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Bu Sene Ev Dekorasyonu Trendleri Uygulamalarında Neler Ön Planda?

  1. 2018 Ev dekorasyonu trendleri pantone renkleri nelerdir?

Modayı takip edenler bilirler bu sene 2018 pantone colour institute moda tasarımcılarına ve new york moda haftasında  gösterilen koleksiyonlara göre en iyi renkleri belirler. Önümüzdeki sezon moda pantone renklerinde seçilen 10 renkten biri de gri renk idi. Ev dekorasyonunda da bunun etkilerini görmek mümkün. Bu sene grinin yılı en popüler renkler arasında gerek duvar dekorasyon renklerinde gerek salon mobilya takımları, mermer ve ev  aksesuarları uygulamalarında birçok alanda gri ve tonlarını görmek mümkün. Metaller yerini golda bırakıyor yada birlikte kullanılıyorlar. Gri dışında tabi ki farklı renklerde popüler olacak. Bu renkler aşağıdaki gibi grinin tonları yanında gri tamamlayan sıcak renklerde aşağıdaki gibidir.

 

2018 ev dekorasyon trendleri ve popüler renkler photo by : benjaminemoore.com

 

2018 Ev dekorasyon trendleri ve popüler renkler photo by : benjaminmoore.com

 

2018 Ev Dekorasyonu Trendleri ve Salon Dekorasyon Fikirleri

2) Griyi Siz dekorasyonda Nasıl Kullanabilirsiniz?

2018 Ev dekorasyonu trendleri takip edenler evinize alacağınız koltuk takımı renginiz de, halı renginiz de ev dekorasyonu seçimlerinde griye şans verebilirsiniz. Kapılarınız beyaz ise duvar rengi seçiminizde gri tonlarını seçebilirsiniz. Mutfakta duvarlarınız beyaz ise mutfak dolaplarınızda gri seçebilirsiniz. Üst dolapları beyaz alt dolapları gri seçebilirsiniz.  Tezgahınızı beyaz seçerek renk kontrastı yakalayabilirsiniz. Gri renk gold detaylarla çok şık duruyor. Mutfak dolaplarınızı gri seçip kulplarınızı gold seçebilirsiniz. Bu sene gri ve gold kombinlerini çok sık görücez. Metaller yerini golda bırakıyor yada birlikte kullanılıyorlar.

Gri aslında beyaz renk gibi yanına hangi rengi koysanız çok yakışıyor. Ev dekorasyonu fikirleri arasında  gri ile pudra ve somon karışımı pembeler birlikte sık  kullanılıyor. Beyaz mermer sehpalar üzerinde gold aksesuarlar ile gri halılar  ve koltuk tercihleri ile keyifli kombinler yapabilirsiniz. Gri ile birlikte bu sene tarçın, bakır tonları, kum beji gibi tonlarda sıkca karşımıza çıkacak. Gri renk ile birlikte evinizde koltuklarınızda bu popüler renkleri kadife kumaşlar ile kullanarak evinizde çok sıcak ve şık bir ortam oluşturabilirsiniz.

2.   Avangard ve Neo Klasik Tarz  sevenler Gold ve Gümüş Artık Birlikte

Evinizdeki gold ürünler ile gümüş renk ürünleri bir arada kullanabilirsiniz. Yeni sezonda gold metal bir arada evim sarı detaylı bu gümüş vazo uyar mı diye düşünmenize gerek yok gönül rahatlığı ile mix yapabilirsiniz 🙂

3.  Evinizin Salon ve Koridorlarında Çıta Zamanı

Salon dekorasyonunuz da duvarlarınız da ahşap çıtalar yada alçıpan çıtalar kullanarak farklı duvar dekorasyon tasarımları yapabilirsiniz. Çıtaları dikdörtgen , kare şekillerde kullanabilir çıtaların içerisinde duvar kağıdı, ayna yada çerçeveler kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda tavanda kartonpiyerler ve çıta uygulaması yaptırabilirsiniz.

2018 Ev Dekorasyon Trendleri ve Salon Dekorasyon fikirleri

kartonpiyer, alçıpan, çıta uygulama

2018 Ev dekorasyonu trendleri ve salon dekorasyon fikirleri

 

2018 Ev dekorasyonu Trendleri ve salon Dekorasyon fikirleri

4. Aynalar Evlerimizde Her Yerde

Renkler dışında ayna bu sene evlerde çok gördüğümüz detaylardan eve derinlik ve şıklık kazandıran aynaları bence sizde ev dekorasyonu değişiklikleriniz de kullanmalısınız. Salon dekorasyon uygulamalarında oldukça fazla karşılaştığımız aynaları sizde evinizde duvar kaplama da kullanabilirsiniz.  Ayna detaylarını farklı şekilde duvar dekorasyonunuz da çerçeve olarak kullanabilirsiniz. Bu sene siyah beyaz fotoğrafların etrafında ayna çerçeveler kullanılıyor. Dresuarlarda, yatak odalarında komodinlerde , yatak başı kenarlarında ayna kullanabilirsiniz.

2018 Ev Dekorasyon trendleri ve salon dekorasyon fikirleri

  5. Ahşap severler Evlerinizde canlı bitkilere yer açın!

Bu sene ahşap uzun yemek masalarında farklı tarzda sandalyeler kullanmak çok popüler ikea tarzı metal sandalyeler ile resimdeki sandalyeleri kombinleyebilirsiniz. Ahşap ile kilim desenli halılar kullanabilir. Evinizde yeşil bitkilere yer verebilirsiniz.

2018 ev dekorasyonu trendleri ve salon dekorasyon fikirleri

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

243 shares
Bumerang - Yazarkafe