5 Günlük Detoks Diyet listemin Sonucu Muhteşem!

5 Günlük detoks diyet listemin bendeki sonucu muhteşemdi. Ben bu kadar yağ yakacağımı hiç düşünmemiştim. Diyetisyenim Dilara Güney’in  verdiği detoks diyeti asıl diyet listesine başlamadan önce vücudu alıştırmak ve öncesinde hızlı motive olmak adına uygulandı.

Detoks diyet listesine bağlı kalmak önemli diyetteki karbonhidrat ve protein dengesi ve yediğimiz meyveler, siyez ekmeği hepsi tok tutmak ve yağ yakmak amaçlı düşünülmüş. Ben çorbayı 4 gün içtim 5. güne tekrar yapmak gerekti o gün akşam salata yanında hamsi yedim. Diyetisyenim yumurta proteindir. Onun yerine yine protein almış olman doğru olmuş dedi. Ben 5 gün içerisinde 1,7 kg yağ yaktım. kas kaybetmeden yediğim protein dengesi sayesinde 5 günü tamamlamış oldum. Benim için 5 günde böyle bir etki muhteşemdi.  Diyet listemin detayları aşağıdaki linkte

5 Günlük detoks ile zayıflama ve göbek eritme adlı yazımı mutlaka okuyun .

Ben Diyeti Nasıl Uyguladım? Ne yedim?

Diyet listesinin en tok tutucu ve lezzetli kısmı öğlen içilen çorba yeşil göründüğüne bakmayın. içerisinde süt ,kabak, ıspanak, yeşil mercimek olduğu için hem lezzetli hemde uzun süre tok tutuyor. 1 kase çorba 70 kcal ortalama bu nedenle dilerseniz açıktığınız da akşam üstü 1 kase daha içebilirsiniz. Çalışanlar çorbayı termosa koyup iş yerine götürebilirler. Buda sizin için bir alternatif olabilir.

 

Siyez ekmeği çok faydalı ve protein değeri yüksek bir ekmek bu nedenle ekmek tercihinizi mutlaka siyez ekmeğinden yana kullanın. Ara öğünlerinizi atlamayın mutlaka tüketin. Ben light ayran bulamadığımda light süt aldım. Karabuğdaylı grissino çok lezzetli tavsiye  ederim. Akşamları 2 kere yumurtalı ıspanak tükettim. 1 akşam kahvaltı yaptım. 1 akşam yumurtalı kahvaltı, en son akşam misafirim vardı hamsi ve salata tükettim. Hamsi protein yumurta da protein olduğu için olumsuz bir etkisi olmadı.

Uzun zamandır hep kilo vermek istiyorum ve ara ara diyet yapıyorum. Doğum sonrası kalan kiloları bir türlü veremedim. Hep 4-5 kg  zayıflıyorum sonra tekrar kilo alıyordum. Bakalım istediğim kilo tam 10 kg bu kadar kilo verebilirsem en azından sonrası için kilo korumak yada 2-3 kilo alsanız bile vermek daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.

Meyve olarak yeşil elma, kivi , ananas bu üçüne onay aldım. Diğer mandalina ve portakalı tavsiye etmedi. Ananasın yağ yakıcı özelliği de varmış.  Bu nedenle bende bu 3 meyveden yedim. Ananas göbek eritme , yağ yakma gibi özellikleri olan bir meyve.

 

Günde 2 bardak mutlaka yeşil çay içiyoruz. Ananaslı yeşil çay çıkmış tadı çok lezzetli onuda dilara güney sayesinde öğrendim ve çok sevdim. Yeşil çay içmek artık külfet değil ananaslı olanın tadı çok güzel tavsiye ederim. Diyetisyenim Dilara Güney’ den ne çok şey öğrenmişim anlatırken farkettim. 🙂 Umarım sizin için de faydalı olur yazdıklarım.

5 günlük detoks diyet listemin sonucu muhteşem

 

5 günlük detoks listemin sonucu muhteşem

 

 

5 günlük detoks diyet listemin sonuçları muhteşem
detoks-hızlı zayıflama-göbek eritme
5 Günlük detoks diyet listemin sonucu muhteşem

Tags: , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe