Farklı Duvar Boyası Önerileri

Kendi evinize ya da komşularınızın evlerine baktığınızda fark edeceksiniz ki sürekli aynı renkleri kullanıyoruz! Şampanya, kum beji, sahra beji ve tonları olan renkler. Evet bu renkler çok güzel, her mobilyaya kolayca uyum sağlıyor, boyandığı odayı temiz ve aydınlık gösteriyor ancak siz de sıkılmadınız mı yıllardır bu tonlardan? Bu yazımızda yıllardır kurtulamadığı boya badana alışkanlıklarından sıkılanlar için hazırladık! Siz de evinizi artık farklı renklere boyatma ve güvenilir bir hizmet almak istiyorsanız okumaya devam edin.

Mavi-Mor

Mavi ve morun açık tonlarını çocuk odalarında görmeye alışkınız aslında ancak nedense koyu tonlarını hiçbir yerde kullanmıyoruz. Oysaki mavi huzur veren yatıştırıcı, odaklanmayı kolaylaştıran bir renktir aynı zamanda kahve, krem, bej hatta turuncu gibi farklı renkte mobilyayla çok uyumludur. Mor ise bilindiği gibi asaletin rengidir. Zenginlik ve lüksü simgeler. Mor duvarlar uygun mobilyalarla dekore edildiğinde odaya çok gösterişli bir hava katar.

 

Yeşil

Nil yeşili, su yeşili, açık yeşil, koyu yeşil… Bütün tonlarıyla o kadar güzel ve modern bir renk ki! Yeşil bir kere direkt doğayla özdeşleştirdiğimiz bir renk olduğundan her zaman pozitif enerji veriyor. Açık ve parlak yeşiller odayı daha sıcak, koyu ve içinde grilik barındıran yeşiller ise odaya daha ciddi bir hava katar.

 

Kırmızı

Hiçbirimizin alışık olmadığı, gözü yorduğu ve insanları saldırganlaştırdığı söylenen renk. Oysaki kırmızı aynı zamanda enerji ve canlılık veriyor. Sizin için kırmızıya boyanmış duvarlardan en beğendiklerimizi paylaştık, tüm odayı boyayacak cesareti kendinizde bulamasanız bile belki odanızı canlandırmak için bir duvarı boyamaya karar verirsiniz.

 

Sarı

Yine çoğumuzun kaçındığı, belki bakmaktan yorulduğu renk. Evet sarı çok kullanıldığında hem beyin hem de gözleriniz yorulur ancak doğru renklerle kombinlendiğinde çok tatlı, farklı ve canlı bir oda yaratabilirsiniz. Çok parlak bir sarının az ve doğru bir yerde kullanılması ise sanıldığının aksine enerji verip, göze hitap eder.

Kahverengi- Gri

Bu renkleri daha çok mobilyalarda kullanıp duvarlarımızı açık renklere boyuyoruz oysaki tam tersi de çok güzel gözüküyor. Duvarlarınızı koyu, mobilyalarınızı ise bu renge uyumlu kremler ya da beyazlarla sade ve şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz, ayrıca koyu duvarlar ve açık renk mobilyalar odanıza daha modern bir hava da katacaktır.

 

Farklı duvar boyası Önerileri

Bu yazımızda sizlere odalarınızda kullanabileceğiniz ve fazla sık görmediğimiz renklerden bahsetmek istedik. “Ama ben önce bir nasıl gözüktüğünü görmek isterim.” “Ya beğenmezsem?” “Koyu renk boya her ustanın harcı değil.” Diyorsanız sizlere son derece profesyonel ve titiz hizmet sunan evboyama.net sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Farklı Duvar boyama örnekleri

 

 

 

Tags: ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

264 shares
Bumerang - Yazarkafe