2018 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları

2018 Koltuk Trendleri ve Koltuk Seçmenin Püf Noktaları

Yeni bir koltuk alışverişi demek; akla takılan çeşitli sorular, alternatifler arasında zorlu bir seçim yapma süreci demektir. Binlerce çeşit ve renge sahip koltuk takımları arasından eviniz için doğru model seçmek, sağlığınızdan konforunuza kadar birçok yönden hayatınızı doğrudan etkiler. Günün büyük bir bölümünün geçirildiği salon ve oturma odalarının vazgeçilmezi olan koltukları seçerken; renk uyumunu, trendleri, konforu ve sağlığı göz önünde bulundurarak bütçeniz için en hesaplı modeli bulmanız gerekir. Eviniz ve kendiniz için en doğru modeli bulmak ancak iyi bir araştırma ile mümkündür.

2018 koltuk trendleri ve koltuk seçmenin püf noktaları

Salonunuza Mükemmel Uyum Sağlayan Koltuk Seçimini Nasıl Yapabilirsiniz?

Koltuk modelleri arasından seçim yapmadan önce ürünün salonunuzda nasıl duracağını hayal etmek işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. İlk etapta renk uyumu yakalamanız gerekir. Salon duvarlarınızın rengini, varsa orta sehpanızın rengini, halınızın desenlerini ve rengini düşünerek koltuk renginize karar vermelisiniz. Unutmayınız ki ürün çok rahat olabilir; ancak renk olarak salonunuza uymuyor ise zamanla gözünü yorup kendinizi kötü hissetmenize sebebiyet verir. Salonunuzda var olan renkleri düşündükten sonra sizin hangi renkleri sevdiğinize karar vermeniz gerekir. Her renk farklı bir duygu uyandırır. Örneğin; kırmızı enerji veren bir renktir, sarı mutluluk ve sevinç verir, yeşil huzuru ve doğayı çağrıştırır, mavi dinlendirici özelliğe sahiptir, beyaz temizliğin ve masumluğun sembolüdür. Tüm bu renkleri farklı dozlarda kullanabilirsiniz. Mavi rengi orta derecede seviyorsanız oturma takımınızın tümünü mavi yapmanız gerekmeyebilir, yalnızca kırlentlerinizi mavi seçebilirsiniz. Salona girdiğinizde gözünüze tanımlayamadığınız bir terslik takılmıyor, burada bulunmaktan zevk alıyorsanız bu, seçiminizi doğru yaptığınız anlamına gelir.

İyi Bir Koltuk Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Ürünün rahat olması en önemli faktörlerden biridir. Sırf güzel görünüyor diye ergonomik olmayan, çok sert ya da çok yumuşak koltuk seçmemelisiniz. Ayrıca her insanın vücudu farklı olduğu için farklı koltuk tiplerinde rahat eder. Bir başkasının rahat ettiği koltukta siz ıstırap çekebilirsiniz. Elbette sağlığınızı korumak da önemlidir. Koltuk; terletmeyen, çok toz toplamayan bir kumaştan üretilmiş olmalıdır. Koltuğun yapımında herhangi bir kanserojen madde kullanılmamış olması gerekir. Küçükten büyüğe birçok koltuk modelleri bulunur. Salonunuz için ideal büyüklükte ürünü bulmanız gerekir. Küçük bir salona koyacağınız büyük ürün hem estetik olarak kötü durur hem de odanın kullanım alanını kısıtlar. Göze güzel geldiği kadar temizliği de kolay olan bir ürün seçilmelidir. Küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa kolay silinebilir, kolay kuruyan, toz tutmayan kumaştan yapılmış koltuk seçmelisiniz.

Sezonun Koltuk Trendlerine de Göz Atmakta Fayda var!

* 2018 yılında zengin renkler trend haline geldi. Kadife koltuklar tekrar gözde modeller arasına yerleşti. Kendi içinde ya da duvar kâğıdı ile kontrast oluşturan kanepe modelleri yoğun olarak tercih edilmeye başlandı.

* Bulunduğu odayı kasvetli gösterebileceği için kimi zaman kullanılmaktan korkulan kahverengi ve tonları da bu yıl çokça tercih ediliyor.

* Geleneksel ve ihtişamlı takımlar kadar minimal İskandinav mobilyalar da popülerliğini arttırdı. Modern çizgilerin kullanıldığı bu mobilyalar odaya ferahlık ve hareket katıyor.

* Bu yılın en çok tercih edilen modellerine bakıldığında insanların dinlenebilecekleri, huzur ve mutluluk duyabilecekleri modelleri seçtikleri görülüyor. Trendler gösteriş ve büyüklükten rahatlık ve işlevselliğe doğru kaydı. İnsanlar mobilyalarını tek renk almak yerine farklı renkleri kombine biçimde kullanarak cesurca oturma odalarını ve salonlarını dekore ediyorlar. Her ne kadar modern takımlar revaçta olsa da geleneksel kadife tasarımlar da doğru renkte ve ebatta seçildiğinde odanın tüm havasını olumlu yönde değiştiriyor. Bu sezon canlı ve pastel renkleri sadelikle buluşuyor.

Koltuk fiyatları ise, ürünün malzemesine ve özelliklerine göre değişiyor. Eviniz için en uygun fiyatlı, en şık ve en kaliteli koltuğu Koçtaş web sitesinde bulabilirsiniz. Onlarca model arasında; yapacağınız filtremelerle istediğiniz koltuğa hemen ulaşabilir; siparişinizi hemen verebilirsiniz!

 

Tags: , , , , , ,

Related Posts

by
85 izmir doğumluyum. Evlendikten sonra ev dekorasyonuna merak saran bir Tekstil mühendisiyim. 2010 yılından beri blog yazıyorum.
Previous Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 shares
Bumerang - Yazarkafe