Menü

Proje & Süreci

Sonsuz Dekorasyon Sonsuz Dekorasyon
MÜŞTERİ ÖN GÖRÜŞME
Projelerimize başlarken aşamalarımız ve sürecimiz nasıl gelişir?

Ön toplantı yaparak aile ile bir araya geliriz bolca soru sorarak ailenin kendini nasıl bir evde hayal ettiğini anlamaya çalışırız. Beklentilerini önceliklerini sorarız bunlar nelerdir ? Ne tarzda bir ev hayal ediyorsunuz?

Country , modern , Klasik , Minimalist sade duvarları çok doldurmayalım, Elegant şık detayların bol olduğu bir ev Evinizde daha çok hangi malzemeleri görmek istersiniz ? Ahşap severiz yoğun olsun , metaller pirinçleri severiz kullanalım , mermer dokular mı tercih edersiniz yoksa düz , beton görünümlü zeminler mi yada parke ( laminant , massive ) ağırlıklı bir ev mi görmek isterler ?

Evde öncelikli beklentiler nelerdir ?

Bolca depolama alanı dolap görmek isterler mi yoksa bizim az eşyamız var her yer dolap olmasın lütfen mi beklentiler bizim için önemlidir . Depolama alanı olmayan evlerde tasarımlarda bunlara dikkat ederiz. Önceliğimiz konfor alanları oluşturmak ve beklentileri karşılamaktır. Evde görmek istedikleri renk tonları nelerdir?

Bazı müşterilerimiz biz koyu renkleri siyahları severiz derken bazı müşterilerimiz ben açık renklerde ferah bir ev istiyorum derler bazen eşler kendi arasında anlaşamayıp 2 farklı tarz beklentisinde olurlar iki tarafı da memnun etmek ve orta yolu bulmak tabi ki bize düşer. Bazen müşterilerimiz renkleri sevdiğini ve evde görmek istediğini belirtirken bazı müşterilerimiz ben sade tona ton renkler seviyorum çok renkli bir ev olmasın derler. Bazen de ben desen severim kullanalım yada desenli çiçekli ürünlerden sıkılırım kullanmayalım yorumlarını alırız. Halı severmisiniz ?

Bazı müşterilerimiz halı kaplama tercih ederken özellikle bebek odalarında bazen halı mümkün olduğunca az olsun sadece sehpa altında ufak boyutta istiyoruz gibi talepler geliyor . Mekanda aydınlatma tercihiniz nedir ? Bol ışık yada endrek aydınlatmalar mı tercihiniz olur ?

Bazen müşterilerimiz evde çok ışık olmasın biz lambader ile oturuyoruz derken bazı müşterilerimiz bolca ışık istiyoruz led aydınlatmalar , spotlar avizeler hepsi olsun diyebiliyor. Perde tercihlerini soruyoruz ?

Ahşap jaluzi , tül perde , katlamalı perdeler ile ilgili yorumlarınızı istiyoruz. Mutfakta beklentileriniz nelerdir ?

Genelde evin en önemli kısmı oluyor. Buradaki beklentiler önemlidir . Lavabo şekli , boy dolaplar ,mekanizmalar , ocak, davlumbaz tercihleri ve ölçüleri , Bulaşık makinası sağda mı olsun solda mı , tezgah malzeme önceliklerini mutlaka soruyoruz. Bazı müşterilerimiz mermer isterken diğer müşterilerimiz porselen tezgah tercih edebiliyor. Daha ekonomik olması istendiğinde belenco çimstone gibi alternatifleri sunuyoruz. Mutfakta arıtma kullanılacak mı , çöp öğütücü istermisiniz ? Çekmece mi tercih edersiniz kapaklı raf mı kullanalım soruyoruz. Mutfakta alan varsa ada mutfak istenir mi ? Oturum şekli nasıl tercih edilir ?

Yüksek bar sandalyelerini bazen müşterilerimiz tercih etmiyor. Ada yerine masa tercih edilebiliyor. Bahçe varsa kullanım şekli mangal barbekü alanı , masa boyutu ,oturum şekli veranda tercihleri renkler ,cam kapama istenir mi şömine olsun mu tv istermisiniz gibi soruları detaylandırıyoruz. Gelelim en önemli soruya bütçeniz nedir ?

Biz bu soruyu sorduğumuzda müşterimiz biraz çekiniyor acaba ne desem diye düşünüyor ve sonra siz bir tasarlayın bakalım yorumu geliyor. Ama sonsuz dekorasyon dediğimiz noktaya geliyoruz evde malzemeleri mermer ,pirinç, lake dolaplar duvarlarda ahşap giydirmeler , mutfakta bolca dolap ve porselen tezgah , mekanizmalar kullandığımızda maliyetler artıyor . Tasarım sonrası bütçelendirme yaptığımızda şu yorumlar gelmeye başlıyor. Bu tasarımlarda maliyetler bizim beklentimizin üstünde çıkıyor biz bunları değiştirelim kaplamaları duvarlardan kaldırsak mı gibi yorumlar alıyoruz buda bizim için bir zaman kaybı olarak geri dönüyor. Ve hayal ettiğimiz kafamızda oturttuğumuz tasarımlar bir anda kenara konuyor ve tekrar başlıyoruz. Bu nedenle zaman herkes için kıymetli bizlerle her şeyi ne kadar detaylı paylaşırsanız o kadar hızlı ve doğru tasarımı sizin için hazırlayabiliriz. Müşterilerimizin bize sorduğu en sevdiğimiz soru BU EV KAÇA MAL OLUR ?

Hergün farklı ürünlere zam gelirken bu soruya doğru cevab vermek ne mümkün ?

Biz bu süreçte tasarımlar belli olmadan bütçelendirme yapmıyoruz yada bu ev bu kadara mal olur gibi anahtar teslim bir fiyat asla vermiyoruz. Tecrübe ile sabit bir durumdur. Projeye başladığımızda bizim bütçemiz 500 bin civarı diyen müşterimiz proje ortasında tüm mutfağını mermer isteyip ithal Jap marka kumaşlar tercih etmeye başlayabiliyor Biz şuana kadar bütçenin altında biten bir ev ile karşılaşmadık. Üzerine çıkar mı tabiki de çıkar mesela seçeceğiniz ithal bir mermer ile bütçe biranda 100 bin tl artabilir belenco dan porselen tezgaha geçtiğinizde de bu rakamlar katlanarak artar. Zeminlerde laminant parkeden lamine yada massive parkeye geçerseniz birde bunları ithal marka seçerseniz proje biranda 80 bin – 100 bin artabilir. Heleki büyük evlerde m2 ler yüksek olduğu için malzeme tercihleri herşeyi değiştirir bu nedenle biz anahtar teslim projelerde tasarımlar belli olmadan bütçelendirme yapmıyoruz. Sadece genel tecrübelerimize dayanarak piyasa malzeme bilgileri ile ortalama bir öngörüde bulunabiliriz. Bu da müşterilerimize eve başlarken kafalarında ortalama bir rakam oluşturmalarını sağlamak için söylüyoruz.


 • pnp-bpnp-b

  1. Adım

  Keşif

  Müşterimiz ile ön görüşme yaptıktan sonra genelde evde de detaylı birlikte alanlara bakmak için buluşuyoruz. Mekanda da istek ve beklentilerini dinliyoruz. Hangi duvarlarda neler isteniyor. Alanların büyümesi birleştirilmesi isteniyor mu bunları yerinde konuşuyoruz. Projenin dwg dosyalarını varsa alıyoruz. Detaylı ölçüleri sahada alıp bilgisayar ortamında hazırlıyoruz.

 • pnp-cpnp-c

  2. Adım

  Planlama

  Ölçüler detaylı alındıktan sonra mekanları boyutlandırıp ekibimizle autocad üzerinde alternatifli yerleşim mekanları oluşturuyoruz. Müşterimizden aldığımız geri bildirimler ile mekanların yerleşimi ve malzeme belirliyoruz. Dolapların , yatak, çalışma masası alanlarının en doğru yerleşimi nasıl olmalı üzerinde çalışıyoruz. Kapı , pencere gibi alanların boyutlarını kontrol ediyoruz. Kayar kapı isteniyorsa bunları çizimlerde en uygun halini belirliyoruz. Yatak odasında giyinme odası ebeveyn banyo gibi alanların en doğru şekilde ergonomik yerleşimlerini yapıyoruz. Maksimum dolap alanı ve kullanımı planlıyoruz.

 • pnp-dpnp-d

  3. Adım

  TASARIM

  Yerleşimleri müşterimiz ile konuşup onay aldıktan sonra duvarların kaplamaları, renkler , aydınlatma koyacağımız alanlar , tv ünitesi , şömine , tavan , merdiven detayları ve zemin de kullanılacak malzemeleri belirleyerek ön tasarım taslakları oluşturuyoruz. Sonrasında 3D Max ile mekan renkleri ve ürünleri müşterimizin istekleri ve bizim hayal dünyamız ile birleştiriyoruz. Tasarım süreci 3D max a geçmeden önce planlanması ön çizimlerin yapılması malzemelerin araştırılıp renk ve konseptlerin belirlenmesi ve evde bir bütünlük olması çok önemli .

 • Liz Caan Built In SketchLiz Caan Built In Sketch

  4. Adım

  TASARIM SÜRECİ MOD BOARD HAZIRLANMASI

  Tasarımlarda her ne kadar 3D max de çizim yapsak da kullanılacak malzemeleri parke , lake renkleri , duvar kağıdı dokuları , perde koltuk kumaşı gibi malzemeleri sahada araştırıp seçiyoruz ve renk numuneleri topluyoruz ve bu ürünlere ev ortamında müşterimiz ile birlikte bakıyoruz. Malzemeleri yakından görmek büyük önem taşıyor. Mermer gibi her plaka da renk değişikliği olan malzemelere müşterimiz ile saha da bakıp seçiyoruz. Lake renk tonlarında alternatif numuneler boyattırıp kombinler yapıyoruz en doğru renkleri ve malzemeleri bir araya getirmek için büyük bir emek harcıyoruz.

 • pnp-fpnp-f

  5. Adım

  BÜTÇELENDİRME

  Evde yerleşimler planlandıktan sonra mekanları boyutlandırıp teknik çizimlerini yapıp malzemeler seçildikten sonra piyasadan bütçe araştırması yapıyoruz. Bu süreçte tanıdığımız iş deneyimleri tecrübe ettiğimiz ve güvendiğimiz firmaları tercih ediyoruz. Yada müşterimizin tanıdığı ve çalışmak istediği iş yerleri varsa bununla ilgilide fikirlerini alıyoruz.

 • Procurement imageProcurement image

  6. Adım

  EKİP VE MALZEME ORGANİZASYONU

  Fiyatlar alınıp müşterinin onayından sonraki süreçte uygulama takibi yaptığımız projelerde tüm ustaların organizasyonu takibi yapılacak işlerin öncelik sıraları belirlenmesi , malzemelerin tedariğinin yapılması firmalar ile organizsayon süreçleri başlar. Zeminler tamamlanınca mobilya üretim aşaması başlar detaylı son üretim ölçüleri alınır. Mobilya firması ile çizimler üzerinden sahada toplantı yapılır. Tüm deyalar kontrol edilir.

 • pnp-hpnp-h

  7. Adım

  ÜRETİM AŞAMASI

  Mobilya ölçüler alındıktan sonra üretim aşamasında sahada kontrolleri yapılır. Kulp , raf , kapak detayları renkler kontrol edilir. Duvar kağıdı , perde, aydınlatma siparişleri verilir. Bu ürünlerinde renk desen modelleri kontrol edilir. Sahaya sağlam gelmeleri adına tüm uyarı ve kontrolleri yaparız.

 • pnp-ipnp-i

  8. Adım

  MONTAJ

  Son olarak seramik , boya , parke tamamlanması ile mobilya montajlarının yapılması temizlik sonrası koltuk , sehpa , aydınlatma, halı ve en son perdelerin gelmesi ile evin genel konsepti tamamlanır. En son aksesuarlar ve bitki tercihleri ile projemizi teslim ederiz.